КОНТРОЛЬ ПРОХОДЖЕННЯ ТРАСИ

 

Процедура отримання відмітки про проходження контрольного пункту (без суддів) на СУ:

Екіпажу необхідно сфотографувати знак контрольного пункту, свій транспортний засіб (засоби) і одного з членів екіпажу на цифровий фотоапарат, виконавши вимоги щодо компонування кадру. На суддівському пункті фінішу екіпаж здає карту (карти) пам’яті з фотоапарата. Карта приймається тільки якщо обидва члени екіпажу і транспортний засіб (засоби) знаходяться в зоні суддівського пункту. Процедура отримання відмітки про проходження контрольного пункту виконана правильно тільки якщо хоча б на одній фотографії є правильно скомпонований кадр, на якому видно всі необхідні елементи, обумовлені в вимогах. У разі відсутності кадру з будь-якої причини процедура відмітки про проходження контрольного пункту не виконана.

Вимоги по компонуванню кадру для автомобілів та UTV – на знімку мають бути добре видимі і такі, що однозначно ідентифікуються:

  • номер даного контрольного пункту;
  • автомобіль учасника з виразно помітним бортовим номером;

один з членів екіпажу, котрий однією рукою торкається знаку даного контрольного пункту (рука, не закриваючи номера, торкається фарби, що позначає номер), а іншою рукою тримається за будь-яку частину свого автомобіля (крім троса лебідки та інших тросів, в т.ч. гілковідбійників), причому ця частина повинна становити єдине ціле з автомобілем (не повинна бути відокремлена від нього). Допускається відкривання дверей (у тому числі задньої) і капота. – Член екіпажу, при фотофіксації взяття КП, повинен чітко ідентифікуватися, тобто на фото повинно бути чітко видно його обличчя (на шоломі з захисним склом, необхідно підняти/зняти захисне скло, окуляри, тощо); При фотофіксації взяття КП, не допускається перекриття частини тіла, будь-яким предметом (стовбуром, стовпом тощо). У подібному випадку взяття КП не буде зараховано;

  • Вимоги по компонуванню кадру для квадроциклів – на знімку мають бути добре видимі і такі, що однозначно ідентифікуються:
  • номер даного контрольного пункту;
  • два квадроцикли учасників з виразно помітним бортовими номерами на них та один з членів екіпажу;

один з членів екіпажу, котрий однією рукою торкається знаку даного контрольного пункту (рука, не закриваючи номера, торкається фарби, що позначає номер), а іншою рукою тримається за будь-яку частину квадроциклу (крім троса лебідки та інших тросів), причому ця частина повинна становити єдине ціле з квадроциклом (не повинна бути відокремлена від нього). Другій квадроцикл повинен знаходитись на відстані не більше 1.5 м. від іншого квадроциклу чи контрольного пункту. – Член екіпажу, при фотофіксації взяття КП, повинен чітко ідентифікуватися, тобто на фото повинно бути чітко видно його обличчя (на шоломі з захисним склом, необхідно підняти/зняти захисне скло, окуляри, тощо); При фотофіксації взяття КП, не допускається перекриття частини тіла, будь-яким предметом (стовбуром, стовпом тощо). У подібному випадку взяття КП не буде зараховано;

  • Якщо номер контрольного пункту намальований у колі, або обмежений горизонтальними або вертикальними лініями, то достатньо, якщо рука торкається місця обмеженого цими лініями.

Розрішення знімка має бути не менше 1600х1200 і не більше 4000х3000, формат зображення jpeg. Використання специфічних форматів виробника (raw, tiff) не допускається. Промоутери гарантують підтримку карт пам’яті форматів Compact Flash Type I/II, SD Card, MultiMediaCard, Memory Stick, Memory Stick PRO, SmartMedia, xD. Використання інших типів карт пам’яті можливе лише за умови попереднього погодження з Промоутером та надання учасником обладнання для переносу інформації з фотоапарата на комп’ютер Промоутера. Файли зображень що подаються учасником повинні містити тільки зображення фотофіксації КП, за виключенням механічного браку. За порушення цієї вимоги екіпаж буде оштрафований у розмірі 50% стартового внеску.

Псування знаку КП не дозволяється і пеналізується зняттям екіпажу зі змагання. Якщо цей факт зіпсування (знищення) об’єкту КП не дає можливості об’єктивно класифікувати інші екіпажі, Колегія Спортивних Комісарів зобов’язана прийняти рішення щодо скасування результатів цього КП. Не дозволяється фіксація тросу лебідки за предмет точки КП і пеналізується анулюванням екіпажу проходження (взяття) однієї точки КП.

Якщо похибка розташування КП на місцевості становить понад 50м від ідеальних координат, то дане КП буде виключено з траси змагання. Факт відхилення від координат повинен бути підтверджений офіційними особами.