ЩО ТАКЕ ТРОФІ?

Існує велика кількість різновидів трофі змагань. Але, як правило, обов’язковим елементом є подолання бездоріжжя і орієнтування на місцевості.

Класичне трофі – це знаходження контрольних точок за заздалегідь наданими координатами. Координати можуть мати такий вигляд:  N 50° 38.723 E 34° 33.031. Що означає, що КТ знаходиться на 50 градусів 38,723 хвилини північної широти та 34 градуси 33,031 хвилини східної довготи.  Суть змагання знайти і «взяти» найбільшу кількість КТ за найменший час. Під «взяттям» КТ розуміється засвідчення факту, що ви наблизились машиною до самої КТ. Фіксується це так:

ЩО ТАКЕ ЕКСПЕДИЦІЯ?

Експедиція, на відміну від трофі, не передбачає змагання. Це просто рух групою машин чи однією машиною по бездоріжжю. Це різновид туризму.

ЯКУ КАТЕГОРІЮ ОБРАТИ

Формат трофі чи експедиції? Якщо ви азартна людина, захоплюєтесь спортом, любите перемагати – для вас краще обрати трофі. Там ви спробуєте власні сили, отримаєте купу екстриму, перевірите на міцність не лише машину, а й себе. Якщо ж ви отримуєте задоволення від дружньої компанії, природи, неспішного подолання перешкод – для вас кращий вибір є формат експедиції.

ЩО ПОТРІБНО КРІМ МАШИНИ

Бажано мати з собою:
1. Запас їжі і питної води на всіх членів екіпажу на добу.
2. Запасний комплект одягу.
3. Телефони, зарядки.
4. Комплектну аптечку, вогнегасник, міцний трос, лопату, сокиру, пилку.
5. Сірники чи запальничку.
6. Карту місцевості, компас, навігатор.
7. Портативні рації стандарту VHF/UHF .
8. Пакети для сміття.

НАВІГАЦІЯ

Вміння орієнтуватися на місцевості – одна з умов успішного проходження лінійної трасси змагання. Точки, спецділянки, інші місця визначаються організаторами і їх географічні координати надаються учасникам безпосередньо перед стартом. Для їх пошуку можна використовувати навігатори або ж смартфони/планшети зі встановленими навігаційними додатками, іноді для планування переїздів використовуються також і паперові топографічні карти. Для навігації по бездоріжжю бажано мати в своїх гаджетах додатки, які вміють використовувати топографічні та супутникові карти в off-line режимі (Osmand, OziExplorer, Orux maps, Locus map, Sas planet).

КОРИСНІ ПОРАДИ

Будьте готові до руху без асфальту, перед виїздом зробіть перевірку усіх систем авто. На бездоріжжі все зайве відпадає, тому тимчасово бажано зняти зайвий гламур з машини. Речі слід організувати в салоні так шоб не літали на зустріч із лобами, ну і поменше беріть скляної тари.
Старайтесь розраховувати на себе коли поруч нікого, не опускайте рук коли щось йде не так, не стидайтесь спитати навіть простих речей і допомоги у досвідчених – джипери не такі страшні й суворі як самі про себе пишуть в інтернетах.
Не ріжте живих дерев, завжди прибирайте сміття за собою – і наступного разу той самий куточок природи знов прийме вас із радістю.